Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Nová Dubnica 7.12.2013

13. 12. 2013

 

   Už potřetí byla brumovská přípravka pozvána na mikulášský fotbalový turnaj do Nové Dubnice. Jedná se o halový mezinárodní turnaj, který každým rokem nabývá na prestiži a kvalitě zúčastněných týmů. Celkem 8 “mančaftů“ - Elserema Brumov, MFK Nové Dubnice, FKS Nemšové, Nesytu Hodonín, Lokomotivy Trnava, Interu Bratislava, Dukly Banské Bystrice a Slávie Pivnice (Srbsko) svedlo těžké souboje o mikulášské ceny. Hrálo se systémem každý s každým, v poli 4 hráči + brankař po dobu 1 x 12 minut.
   Úvodním soupeřem nám byl pořádající tým z Nové Dubnice, se kterým nemáme kladnou bilanci, a tak jsme očekávali těžkou bitvu. A byla to skutečnost, útoky se přelévaly zleva doprava a bylo zřejmé, že kdo dá góla vyhraje. Šťastnějším týmem jsme byli nakonec my, vyhráli jsme 1:0 gólem Martina, ale především nás obrovsky podržel golman Dan.
   Druhým soupeřem nám byla Nemšová, kterou čistým hattrickem rozstřílel Lukin a po zásluze jsme vyhráli 3:0.
   Dalším atraktivním a pro všechny neznámým soupeřem byla srbská Slávia Pivnica. My byli lepší a kluci měli chuť vyhrát, a to se konečně podařilo Adamovi, který si za svoji neuvěřitelnou bojovnost s o dva roky staršími kluky už zasloužil dát gól - konečný stav 1:0.
   Čtvrtým a velmi těžkým zápasem byl souboj s Hodonínem, který skončil bezbrankovou remízou 0:0 a za této situace se kopaly 3 penalty, po kterých získal vítěz další bod. Naši exekutoři Martin s Lukinem nezaváhali a vyhráli jsme 2:1. Nešťastný Hodonín tak už potřetí remizoval a potřetí na penalty prohrál!
   Inter Bratislava nebyl tak silný jak má věhlasný název a kluci si s ním poradili 2:0 brankami Lukina a Toma.
   Posud jsme procházeli turnajem úžasně, nedostali jsme jediný gól ze hry a zato nezbývá než sklonit poklonu brankáři Danovi, který byl opravdovou oporou a kluci se na něj mohli 100% spolehnout. Z výsledků však bylo patrné, že to nejhorší nás teprve čeká. Lokomotiva Trnava měla ambice na celkového vítěze a my jí to chtěli znepříjemnit. V utkání jsme poprve prohrávali a dostali první gól ze hry, ale Lukin srovnal na 1:1. Pak jsme dostali druhý gól a už to vypadalo na první prohru, ale nejlepší střelec turnaje Lukin opět srovnal na konečných 2:2! Došlo teda na penalty, které jsme tentokrát projeli 1:2, jediným úspěšným střelcem byl tentokrát Vilda. V této chvíli jsme ještě netušili jak nám bude tento bod chybět!!! Banská Bystrica totiž vzápětí prohrála s Nemšovou a my mohli být předčasní vítězi turnaje bez ohledu na to, jak sehrajem poslední zápas právě s Duklou Ban. Bystrica.
   Poslední a rozhodující zápas jsme hráli hned po obědě. Dukla Banská Bystrica na nás vletěla a kluci s těžkými břichy do dvou minut prohrávali 0:2. Nemohli jsme se rozhýbat a byli těžkopádní, ale především už bylo vidět, že klukům docházejí síly. Obrovská vzpruha přišla ještě když Tom po přímáku nádherně vymetl pavouky ze soupeřovy brány - 1:2. Poslední minuty patřily hře na jednu kartu a zápas za každou cenu zremizovat, ale přestože jsme soupeře přitlačili, nebyli jsme schopni gól vsítit. Naopak z brejku jsme dostali třetí branku a bylo vymalováno - konečný stav 1:3.
   Během turnaje nedošlo u kluků k žádnému zranění, pouze asistentka trenéra utržila na lavičce při jednom z obranných odkopů dělovku na levé oko a musela být lehce ošetřena. (už je v pohodě). Kluci si snad dobře zahráli a je třeba jim  všem poděkovat za obrovskou bojovnost a snahu, a poblahopřát ke  krásnému  druhému  místu, které si na turnaji právem vybojovali.      
   Sestava: Dan Kulíšek, Tom Kopačka (2 góly), Martin Fojtík (1 gól), Lukin Pešout (6 gólů),        David Řepka, Áda Fojtík (1 gól), Vilda Běhunčík, Indy Fojtík, Štěpán Holba, Kuba Rumánek, Filip Dorňák
   Trenér : J. Kopačka
 Konečné umístění:  1. FK Dukla Banská Bystrica (15b)            5. FKS Nemšová (10b)
                             2. Elseremo Brumov (15b)                      6. Nesyt Hodonín (6b)
                             3. MFK Nová Dubnica (15b)                    7. Slávia Pivnica (5b)
                             4. Lokomotiva Trnava (14b)                    8. Inter Bratislava (4b) 
 

 Sepsal: Josef Kopačka