Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Svinná - Trenčín 17.12.2011

29. 12. 2011

 

   K poslednímu halovému turnaji v letošním roce vypsanému pro roč. 2003 a ml. jsme byli 17.12.2011 pozváni do slovenské obce Svinná. Turnaj pořádal nedaleký Trenčín a účast byla opět nabytá věhlasnými ligovými týmy. Z moravských týmů nelze opomenout Baník Ostrava a zřejmě v současnosti nejlepší moravský tým roč. 2003 SK Prostějov. Dále kromě dvou výborných týmů z Trenčína (červení a bílí) se turnaje zúčastnily, Lokomotiva Trnava, VION Zlaté Moravce, FC Petržalka, MFK Košice a Jupie Banská Bystrica. Těchto deset mančaftů bylo rozděleno do dvou skupin a do finále postupovaly dva nejlepší z každé skupiny. Ostatní od 3 po 5 místo z každé skupiny si to rozdaly tradičně mezi sebou o celkové umístnění a hrací doba byla po dobu 14 minut.

   Do skupiny a k prvním zápasům nám byly nalosováni pozdější finalisté turnaje Trenčín bílí 0:2  a vítězové z Prostějova, kteří nám uštědřili 0:6. Třetí zápas s Baníkem byl co do hry poměrně vyrovnaný, ale v zakončení šancí byl soupeř důslednější a přesnější a nakonec jsme prohráli 0:3. Čtvrtý a poslední zápas ve skupině jsme sehráli ze Zlatými Moravci, který byl rovněž velmi vyrovnaný, ale tentokrát stálo štěstí při nás a nepřehledným a jediným našim gólem, který byl připsán Martinovi Fojtíkovi jsme vyhráli 1:0. Ve skupině jsme tak skončili čtvrtí a soupeřem ze sousední skupiny nám byli kluci z Jupie Bans. Bystrice. Tento zápas o 7 – 8.místo skončil vítězstvím soupeře 2:0 a my tak skončili na osmé příčce. Tento turnaj nám znovu ukázal obrovskou sílu kvalitních soupeřů, a že silné ligové týmy s několikanásobně širší základnou a možností výběru jen těch nejlepších fotbalistů jsou minimálně o krok před námi. Na druhou stranu můžeme být rádi, že nás na takové turnaje zvou a kluci si z těchto zápasů vezmou jen to dobré a snad jim to trochu přidá i v jejich fotbalovém růstu. 

Za podaný a bojovný výkon klukům děkují trenéři M. Pešout a J. Kopačka.     

   Sestava: Dan Kulíšek, Tom Kopačka, Honza Rydval, Martin Fojtík (1 gól), Peťa Vilímek, Kuba Fojtík, Radovan Holík, Jindra Fojtík, Tomáš Švirák, Lukáš Pešout a Vojta Švirák.

   Sepsal: J. Kopačka

 

Konečné umístnění:

1. SK Prostějov                                  

2. AS Trenčín bílí          

3. FC Petržalka 1898

4. AS Trenčín červení

5 – 6. Baník Ostrava , MFK Košice

7. Jupie Bans. Bystrica                       

8. Elseremo Brumov

9-10. Lok. Trnava, VION Zl. Moravce